Wiosenna aktualizacja Salesforce 2017 cz.2

Wiosenna aktualizacja Salesforce powoli trafia do klientów. Nowości w warstwie komunikacyjnej i mobilnej opisywaliśmy już w poprzednich artykułach, natomiast dziś skupimy się na raportach i pulpitach, kampaniach i widokach rekordów. Nowe funkcje jeszcze bardziej zwiększą możliwości dostosowywania pulpitów i widoków pod kątem potrzeb organizacji.

 

Wyświetlaj pulpity jako inny użytkownik

 

Wiosenna aktualizacja Salesforce

 

Od teraz w Lightning Experience można ustawić widok danego dynamicznego pulpitu “jako inny użytkownik”.

 

Przesuwaj pulpity między folderami

 

Jeśli organizacja wykorzystuje Zaawansowaną Analitykę Udostępniania Folderów dla Raportów i Pulpitów, dostęp do raportów i pulpitów jest ustawiany na poziomie folderów. Przesunięcie konkretnego pulpitu pomiędzy folderami należy skorzystać z menu “Właściwości” w Kreatorze Pulpitów Lightning Experience.

 

Wiosenna aktualizacja Salesforce

 

Wykresy lejkowy i punktowy są już dostępne bezpośrednio z edytora komponentów pulpitu.

 

Nowości w kampaniach (Lightning Experience i Salesforce1) i Chatterze

 

Od teraz użytkownicy marketingu mają możliwość tworzenia i zarządzania statusem członków kampanii. By było to możliwe, statusy członka kampanii muszą być dodane jako lista do układu strony Kampanii.

W nowej edycji Salesforce rozszerzone zostały także możliwości chattera. O komentarzach na żywo już wspominaliśmy, ale to nie wszystkie nowe funkcjonalności. Wiosną 2017 użytkownicy będą mogli zapraszać zewnętrznych użytkowników do grup publicznych. Dodawanie zewnętrznych użytkowników wymaga tylko podania ich adresu e-mail.

 

Wiosenna aktualizacja Salesforce to rekordy i listy w nowym kształcie

 

W wiosennej edycji Salesforce nowy kształt zyskuje także widok listy na zakładce. Użytkownicy Lightning Experience zamiast kontrowersyjnego widoku “ostatnich wyświetlonych” zobaczą listę, na której pracowali poprzednim razem.

Drugim, bardzo istotnym z punktu widzenia użytkownika usprawnieniem jest możliwość bezpośredniego podpięcia pliku pod rekord bez używania Chattera. W nowej edycji Lightning Experience, plik załączany jest bezpośrednio na stronie rekordu – tak jak załącznik w poczcie elektronicznej.

 

Wiosenna aktualizacja Salesforce

 

 

Przedstawione  przez nas nowości to tylko wąski wycinek tego, co przygotował dla nas Salesforce. Kolejne artykuły opisujące wiosenną aktualizację wkrótce! Przypominamy, że zaprezentowane rozwiązania są zapowiedzią i będą dostępne po ich oficjalnym ogłoszeniu przez Salesforce.

 

Artykuł powstał na podstawie Zapowiedzi aktualizacji Salesforce Wiosna 2017 (Salesforce Spring’17 Release Notes) dostępnej pod adresem: RELEASE NOTE SPRING’17