Salesforce Spring ’18 Release – 5 najciekawszych nowości

Mogłoby się wydawać, że zaledwie wczoraj pisaliśmy o funkcjonalnościach wprowadzonych podczas Winter ’18 Release, a tu nadszedł czas, aby przygotować się na kolejną porcję nowości! Część z nich zaprezentowaliśmy już przy okazji listopadowego Dreamforce’a, ale gwarantujemy, że szykuje się jeszcze wiele niespodzianek. Postaramy się zatem omówić, jakie udogodnienia czekają na użytkowników Salesforce tej wiosny. Bez dalszych ceregieli, przedstawiamy 5 najciekawszych naszym zdaniem funkcjonalności wprowadzonych podczas Salesforce Spring ’18 Release, które wkrótce przyczynią się do zmiany sposobu, w jaki pracujesz z narzędziem Salesforce.

 

1. Spersonalizowany wygląd aplikacji

 

Dotychczas Salesforce nie udostępniał możliwości spersonalizowania widoku aplikacji (może poza próbą zmniejszenia logo firmy do 20kb w celu wklejenia go do dokumentów). Wraz z wiosenną odsłoną Salesforce Release nastają dla nas nowe, lepsze czasy. Jak zaprezentowano już podczas Dreamforce 2017, do aplikacji Lightning dodano możliwość całkowitego spersonalizowania i dostosowania do naszych potrzeb wyglądu platformy, w tym:

– dodania firmowego obrazka
– ustawienia firmowych kolorów
– dobrania własnego tła strony
– ustawienia domyślnego firmowego avatara

Co więcej, Salesforce zapowiedziało kontynuację wprowadzania modyfikacji w wyglądzie aplikacji, o czym z pewnością dowiemy się w kolejnych odsłonach Salesforce Release!

 

Salesforce Spring'18 Release

 

2. Ankiety Salesforce

 

Jednym z większych zaskoczeń wiosennej odsłony Salesforce jest wbudowana aplikacja do tworzenia ankiet. Do tej pory do celów sporządzania ankiet dostępne były zewnętrzne narzędzia zintegrowane z Salesforce, jednak wewnętrzna aplikacja może znacznie uprzyjemnić doświadczenie tworzenia ankiet, ze względu na znajomy, intuicyjny interfejs graficzny. Aplikacja dostępna jest w pakiecie Health Cloud, a poza nim jest dodatkowo płatna.

Dodatkowo udostępniono też dwa powiązane komponenty – Lightning component i Community component.

 

Salesforce'18 Spring Release

 

3. Duplicate Jobs – ostrzeganie przed duplikatami i łatwiejsze ich odszukiwanie

 

Duplikaty rekordów są częstym problemem wielu organizacji, przyjmujących dane z dużej ilości źródeł. Wraz z najnowszą odsłoną Salesforce, możliwe będzie ostrzeganie użytkowników przed potencjalnymi duplikatami lub ich blokowanie. Co jednak z duplikatami, które już znalazły się w systemie? Niektóre narzędzia z AppExchange oferują już możliwość odszukania duplikatów, jednak funkcja ta będzie od teraz dostępna dla wszystkich użytkowników Salesforce bezpłatnie. Duplicate Jobs będzie znacznym ułatwieniem w raportowaniu, przeglądaniu, sortowaniu i scalaniu istniejących już duplikatów.

 

Salesforce Spring'18 Release

 

4. Integracja Leadów z LinkedIn już od Salesforce Spring ’18 Release!

 

W celu dalszej automatyzacji dodawania Leadów, Salesforce zaproponował integrację „Web2Lead” z portalem LinkedIn. Zarówno w wersji Classic, jak i Lightning, dodano możliwość tworzenia Leadów w Salesforce poprzez włączenie generatora LinkedIn Lead Gen. Znajomy interfejs ułatwi więc pracę team’om marketingowym.

 

Salesforce Spring'18 Release

 

5. Przechowywanie preferencji dotyczących prywatności danych (GDPR)

 

Wraz z ogromnymi zmianami w sposobie, w jaki firmy będą obsługiwać dane osób od tego roku, w szczególności jeśli chodzi o Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych (GDPR), Salesforce podjęło kroki w celu zapewnienia integracji swoich systemów. Wraz ze Spring’ 18 Release pojawi się nowy obiekt „Individual”, który umożliwia śledzenie indywidualnych preferencji klientów pod kątem:

– zbierania, przechowywania i udostępniania danych osobowych
– pakowania danych osobowych, aby umożliwić klientom przypisanie ich sobie
– usuwania zapisów i danych osobowych z nimi związanych
– pozyskiwania produktów i usług
– śledzenia ich geolokalizacji i aktywności w Internecie

Ponadto, Salesforce zaczęło również dostarczać zalecane rozwiązania do radzenia sobie z konkretnymi scenariuszami, na przykład z usuwaniem danych byłych pracowników, czy z pozwoleniem zewnętrznym organizacjom na dezaktywację ich własnego konta na żądanie.

 

Salesforce Spring'18 Release

 

Mimo zimy panującej za oknem, wszyscy czujemy świeży powiew wiosny, którego tchnienie wywołały te informacje. Jak z każdym wydaniem, i tym razem Salesforce raczej nas nie zawiedzie. Salesforce Spring ’18 Release wygląda bardzo obiecująco!